Miks valida fluoriidivaba hambapasta?

Fluoriid on väga mürgine aine. USA Toidu- ja Ravimiagentuur nõuab kõikide USAs müüdavate fluoriidi sisaldavate hambapastade pakenditele mürgituse hoiatust: Hoiatus: Hoida alla 6-aastastele lastele kättesaamatus kohas. Kui te neelate alla suurema koguse hambapastat, kui pesemiseks tavaliselt kulub, otsige koheselt professionaalset abi või võtke ühendust mürgitusteabekeskusega.

Seoses ägeda toksilisusega (st annust, mis võib põhjustada kohest toksilist mõju) on fluoriid mürgisem kui plii, kuid veidi vähem mürgisem kui arseen. Fluoriidi kõrge mürgisisaldus on ka üks nendest põhjustest, miks on fluoriidi juba ammu kasutatud näriliste tõrjevahendites ja pestitsiidides – et tappa kahjureid nagu nt rotid ja putukad. Fluoriidi kõrge toksilisus on ka põhjus, miks fluoriidi sisaldavate hambaravitoodete ülemanustamine võib põhjustada raskeid mürgitusjuhtumeid või isegi surma.

Riskid, mis kaasnevad fluoriidi sisaldava hambapastaga pesemisel ja selle allaneelamisel on järgmised: hammaste püsiv värvimuutus (hambaemaili laigustumine), maovaevused, ägedad mürgitused, nahalööbed (suuümbruse dermatiit) ja glükoosi metabolismi häired. Fluoriidist tulenevate terviseriskide kohta saad täpsemalt lugeda SIIT.

Kõik need terviseriskid on ajaga vaid kasvanud ja seda hambapasta tootjate turundustavade tõttu. Meelitamiseks kasutatakse multifilmide tegelasi pakendil ja magusat kommi maitset, et suurendada väikeste laste hambapastas sisalduvat fluoriidi täiskasvanute hambapastas oleva fluoriidi tasemeni. Hambaarstide ühenduse suutmatus harida avalikkust fluoriidi sisaldava hambapasta neelamise ohtlikkusest, on probleemi veelgi süvendanud.

Lisaks mõjutab fluoriid meie kahe ajupoolkera vahel paiknevat käbinääret, mille mittetäielik talitus võib kaasa tuua rohkelt probleeme vaimule ja kehale. Fluoriidi tarbimise ja käbinäärme toimimise vahel on seos. Briti teadlane Jennifer Luke, väidab et käbinäärmest on leitud uskumatult kõrge tase ladestunud fluoriidi. Juba loodusteadlane René Descartes on 16. sajandil öelnud, et käbinääre on “hinge koht”. On öeldud, et see on kese, mis kannab elu koodi ning seda on ka nimetatud kolmandaks silmaks, kuna käbinääre on valgustundlik. Käbinääret seostatakse palju teadlikkuse ja vaimsusega, ja põhimõtteliselt võimega näha üle ja läbi sellest jamast, mida sunnib meile peale võltsreaalsus ja selle loonud riigiaparaat. Käbinääre reguleerib ka melatoniini eritumist – see on hormoon, mis aitab reguleerida suguküpseks saamist. Ja kas me tõesti siis veel imestame, et üha suuremal arvul lastel algab puberteediiga väga vara?

Fluoriidi negatiivsest mõjust räägib ka ajalugu – natsid Teise maailmasõja ajal olid esimesed, kes lisasid fluoriidi joogiveele vangilaagrites, et poliitvangid püsiksid kuulekad, järeleandlikud ning neil puuduks vaimsus.

Seega kui hoolid endast, oma lastest, perekonnast ja sõpradest – tõsta nende teadvust fluoriidi sisaldavate hambapastade kohta ja vahetage need looduslike, fluoriidi mittesisaldavate hambapastade vastu välja. Üks mugavamaid ja soodsamaid viise on tellida need looduskosmeetika.ee e-poest otse koju, sest käimas on ka sellekohane sooduskampaania 🙂 Sooduskampaaniaga tutvumiseks kliki SIIA. Kampaania kestab kuni 14.10.2013.

… ikka tervema tuleviku nimel…

Kasutatud allikad:
http://www.fluoridealert.org/issues/health/
http://www.fluoridealert.org/issues/dental-products/toothpastes/
http://eestivesi.ee/kasulik-teada/tervist-kahjustavad-ained-vees/fluor/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s